Editörden

KKTC’nin 10 milyon hedefli projesi

KKTC. Son teknolojiyle donatılacak olan yeni terminal binası, doğa dostu yapısı ve modern mimarisi ile göz dolduran Yeni Ercan Havalimanı Projesi 10 Milyon yolcuya hizmet verecek kapasiteyle, yolcu konforu ve rahatlığını maksimuma taşıyacak.

Yeni yapılan bu havalimanının pisti 3200 metre olacak. Güneş enerjisi altyapısı ile tasarlanan yeni terminal binası eskisine göre 108.000 m2 daha büyümüş oldu. Bu sayede yolcu kapasitesi 15 Milyona kadar artan terminal, daha da genişlemeye uygun olarak tasarlandı. Yaklaşık 400 Milyon Euro’ luk maliyeti olan projenin 50.000 m2’lik dış cephe kaplama işleri Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi firması tarafından gerçekleştirildi.

Terminal binası düz cephe kaplamalarında mikro kondens kanallı yüksek ısı yalıtımlı MN50 sistem ve ayrıca bu sistemle uyumlu özel tasarım çok yönlü hareket opsiyonlu güneş kırıcılı sistem tercih edilmiştir. Diagonal eğimli cephelerde mikro kondens kanallı yüksek ısı yalıtımlı yapıya görsel zenginlik katan MN50 SC silikon cephe sistemi tercih edilmiştir

Son teknolojiyle donatılacak olan yeni terminal binası, doğa dostu yapısı ve modern mimarisi ile göz dolduran Yeni Ercan Havalimanı Projesi 10 Milyon yolcuya hizmet verecek kapasiteyle, yolcu konforu ve rahatlığını maksimuma taşıyacak.

Yaklaşık 400 Milyon Euro’ luk maliyeti olan projenin 50.000 m2’lik dış cephe kaplama işleri Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi firması tarafından gerçekleştirildi.

Terminal binası düz cephe kaplamalarında mikro kondens kanallı yüksek ısı yalıtımlı MN50 sistem ve ayrıca bu sistemle uyumlu özel tasarım çok yönlü hareket opsiyonlu güneş kırıcılı sistem tercih edilmiştir.