Ödüllü projeye Yalı Mahallesi’nde devam ediliyor

Ödüllü projeye Yalı Mahallesi’nde devam ediliyor

    Marmara Belediyeler Birliği üyeleri, Maltepe Belediyesi’nin ödüllü projesi Yaya Güvenliği Projesi hakkında bilgilenmek için Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bir toplantı düzenlendi. Altın Karınca Ödülü alan projenin Yalı Mahallesi’ndeki yeni ayağı Oyun Sokağı’nın da tanıtımı yapıldı. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Nazım Hikmet Salonu’nda düzenlenen proje tanıtım toplantısında Marmara Belediyeler Birliğine bağlı olan Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Tekirdağ belediyelerinden personellerin yer aldığı katılımcılar toplantıda hazır bulundu.

Öncelik Yaya Ve Güvenlik

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ve ödül alan projeye tüm katılımcılar ilgi gösterdi. Toplantıda projedeki deneyimlerini paylaşan Global Designing Cities İnitiative Temsilcisi Hayrettin Günç, Superpool Temsilcisi Beyza Gündoğan ve Maltepe Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Bahadır Keşan hazırladıkları sunum ile uygulama esnasında karşılaştıkları sorun ve problemleri anlattı. Ortaya çıkan problemleri hangi stratejilerle atlattıklarını paylaştı. Bu projelerde yaya güvenliğinin ve konforunun gözetildiğinin altı çizildi.

 Katılımcılar, toplantı sonrasında açılışı 22 Nisan 2022’de gerçekleşecek olan Yalı Mahallesi Onurlu Sokak’ta bulunan Oyun Sokağı’nı ziyaret etti. Açılışa hazırlanan sokakta yapılan hazırlıklara uygulamalı olarak katılım sağladılar.(20.04.2022)