Ölmedin, Kalbimizde yaşıyorsun.

Ulu Önder Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım tüm yurtta ve yabancı temsilciliklerin yanı sıra KKTC’de de törenlerle anılıyor.
Türk milletinin her yıl özlemle andığı Atinin ölümünün 81 yıl dönümünü idirak ediyoruz.

Türk Milleti onsuz 81’ncı yılını da geride bırakırken, onun devrimlerini gelecek kuşaklara bırakma azmi içinde tüm engellemelere karşı azimle yürümeye devam ediyor. Onun içimizde yaktığı özgürlük ateşi ve Cumhuriyet sevgisi artarak devam edecektir.

Atatürk’ü Anma Haftası , her yıl 10-16 Kasım tarihleri arasında kutlanmaktadır. 10-16 Kasım tarihlerini kapsayan hafta yüce Türk milletinin fertleri olan bizler için oldukça büyük bir önem taşır. Zira bu hafta Atamızı bizim için yaptıklarıyla ulus olarak andığımız önemli bir haftadır.

81 yıl önce bugün çok sevdiği Türk milletine veda eden Atatürk, her yıl daha fazla saygı, sevgi ve özlemle tüm dünyada anılıyor. Her yıl 10 Kasım günü Ata’nın aramızdan ayrılışı törenlerle hatırlanır ve bu günde Atatürk’ün vatanseverliği, kişiliği, devlet adamlığı, fikirleri ve yurdumuzun kalkınmasındaki çalışmaları anlatılır, yaptıkları anlamaya ve kavramaya çalışılır. 10-16 Kasım tarihleri arasındaki, Atatürk Haftasında Atatürk ün yaşamını ve çalışmalarını anımsarız. Hafta süresince vatanseverliği, kişiliği, devlet adamlığı, fikirleri ve yurdumuzun kalkınmasındaki çalışmalarını anlatılarak özlemle yad edilir.